Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 26 marca 2014 roku w Wieliczce, odbyła się Rejonowa Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym. Powiat miechowski reprezentowały uczennice naszej szkoły:  Joanna Piątek, Aleksandra Popiel (7m) i Karolina Szymborska (udział).

Joanna Piątek zajęła 3 miejsce i tym samym uzyskała awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 09 kwietnia w Limanowej.

GRATULUJEMY !!!

***

Gminny Turniej  Tenisa Stołowego

11 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Swojczanach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W turnieju wzięło udział  46 uczniów z sześciu szkół.

Zawody rozgrywane były systemem do dwóch przegranych pojedynków z podziałem na 2 kategorie wiekowe.

Towarzyski Turniej Tenisa Stołowego – Jeżówka 2013

Dnia 29 listopada 2013 roku w Jeżówce rozegrany został Towarzyski Turniej Tenisa Stołowego Dzieci.

Lokaty naszych zawodniczek:

Martyna Gocek - II miejsce,

Kamila Kuś - III miejsce.

***

Finał Wojewódzki

V Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci

Dnia 27 listopada 2013 roku w Olkuszu rozegrany został Finał Wojewódzki V Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci.

Miejsca naszych zawodniczek:

W kategorii Dziewczęta Szkoły Podstawowe: Martyna Gocek - IV miejsce, Kamila Kuś - V miejsce.

W kategorii Dziewczęta Gimnazja: Joanna Piątek - III miejsce.

***

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

i Gimnazjalnej

Nasi tenisiści zaprezentowali wysoką formę

i w efekcie zajęli czołowe lokaty w Mistrzostwach Powiatu Miechowskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, które odbyły sie w Miechowie w dniach 04 - 18 XI 2013 r..

Joanna Piątek – I miejsce

Drużyna w składzie:Joanna Piątek, Karolina                      Szymborska – III miejsce

(Redakcja serdecznie pozdrawia Aleksandrę Popiel, która w wyniku kontuzji nie mogła wziąć udziału w rozgrywkach. Olu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! )

***

Joasia Mistrzynią Województwa !

W dniu 25.05.2013r. w Radoczy k. Wadowic odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS (Ludowych Zespołów Sportowych) w tenisie stołowym.

Uczennica klasy VI Joanna Piątek zdobyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej (młodziczek). Niniejszym wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w dniach 14-16.06.2013r. w Ostródzie woj. Warmińsko-Mazurskie.

***

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

14 marca 2013 r. odbył się Rejonowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego w Skawinie. O tytuł Mistrza walczyło 45 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z pięciu powiatów.

Nasz powiat reprezentowały: Joanna Piątek (7 miejsce) i Martyna Gocek (faza grupowa).

***

Rejonowa Gimnazjada w Niegowici

W dniu 7 marca 2013 uczniowie naszej szkoły w składzie: Kamil Ciępka, Jakub Wolny i Bartosz Wróbel reprezentowali powiat miechowski w Rejonowej Gimnazjadzie w Niegowici. Ostatecznie nasza drużyna - uplasowała się na V miejscu.

***

Gminny Turniej w Tenisa Stołowego

W turnieju wzięło udział  46 uczniów z sześciu szkół. Zawody rozgrywane były systemem do dwóch przegranych pojedynków z podziałem na kategorie:

DZIEWCZĘTA GIMNAZJA

1.  Aleksandra Popiel (Gimnazjum Tczyca)

2.  Jagoda Skóra (Gimnazjum Charsznica)

3.  Karolina Szymborska (Gimnazjum Tczyca)

CHŁOPCY GIMNAZJA

1.  Kamil Ciępka (Gimnazjum Tczyca)

2.  Jakub Wolny (Gimnazjum Tczyca)

3.  Beniamin Filuś (Gimnazjum Charsznica)

Nasi tenisiści górą!!!

W mistrzostwach powiatu miechowskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie stołowym, uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca dające im prawo udziału w etapach rejonowych.

Oto poszczególne miejsca naszych uczniów:

Szkoła podstawowa:

Turniej indywidualny dziewcząt:

I miejsce – Joanna Piątek

III miejsce – Martyna Gocek

I miejsce – drużyna w składzie: Joanna Piątek, Martyna Gocek, Kamila Kuś.

III miejsce – drużyna w składzie: Karol Chłopek, Tomasz Dudek, Jakub Moskwa.

Gimnazjum:

I miejsce – Aleksandra Popiel

Turniej indywidualny chłopców:

II miejsce – Jakub Wolny

I miejsce – drużyna w składzie: Kamil Ciępka, Jakub Wolny, Piotr Czerwik.

Gratulujemy naszym tenisistom i życzymy im awansu do finałów wojewódzkich.

***

Rejonowy Festiwal Tenisa Stołowego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego byli organizatorami zawodów rejonowych IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W turnieju udział wzięło 57 uczniów ze szkół podstawowych z Olkusza, Żurady, Sieniczna, Jaroszowca, Klucz, Łobzowa, Podlipia, Witeradowa oraz z Tczycy.

Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Trzy najlepsze osoby z każdej kategorii otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz przepustkę do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się środę 28 listopada również w Olkuszu.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Kuś, Martyna Gocek, Joanna Piątek, Karol Chłopek i Tomasz Dudek.

Nasze dziewczęta zaprezentowały wspaniałą formę i w efekcie zajęły  czołowe lokaty:

I miejsce -  Joanna Piątek

II miejsce -  Martyna Gocek

VI miejsce -  Kamila Kuś

***

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Olkusz

11 listopada 2012 roku 17 uczniów naszej szkoły,  wzięło udział w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanym  przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Na turniej przybyło 212 graczy z Olkusza oraz 33 innych miejscowości.

Najlepszy wynik z naszych zawodników osiągnęła Joanna Piątek z klasy VI, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

***

Mistrzostwa Powiatu Miechowskiego

w Piłce Halowej

W dniach 25.10. i 8.11. w hali widowiskowo – sportowej w Gołczy rozegrano Powiatową Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Wolny, Piotr Czerwik, Patryk Bijak, Michał Żebrak, Marcin Wiatr, Kamil Ciępka, Bartosz Wróbel, Andrzej Frocisz i Rafał Janas.

W rozgrywkach eliminacyjnych nasza drużyna pokonała zespoły z Książa Wielkiego i Charsznicy oraz przegrała z gospodarzami turnieju. W  turnieju finałowym gimnazjaliści z Tczycy przegrali z drużyną z Miechowa i  Gołczy, wygrywając zaś z Dziaduszycami i w efekcie uplasowali  się na III miejscu.